Pārdošanā ekskluzīvas krāsas Scottiish Fold & Scottish Straight kaķēni ! Īsspalvainie un garspalvainie kaķēni !

 

Par mūsu audzētavu


« Ir kaķu šķirnes, kuras patīk vai nepatīk...Ir šķirnes, kuras izraisa smaidu vai smieklus...Bet skotu nokareno ausu kaķi aizkustina! Skotiem mīlīgs un aizkustinošs ir ne tikai izskats – par viņu „saldi bērnišķīgo sejas izteiksmi” ir rakstīts apstiprinātajos šķirnes standartos.»


S. Ponomarjova , starptautiskās kategorijas WCF eksperte


nr-1.jpg.jpg Profesionālā kaķu audzētava „MARMORENSY” ir viena no Latvijas vadošajām Skotu nokareno ausu un Skotu īsspalvaino kaķu audzētavām. 2002. gadā slēgtā tipa audzētava ir reģistrēta WCF (Pasaules kaķu federācija).

Kaķu audzētavas izveidošanas mērķis nav komerciāls, visdrīzāk tas ir hobijs un bezgalīga, nesavtīga mīlestība pret šīs šķirnes kaķiem.


Mūsu audzētavas dzīvnieki ir jebkuras izstādes krāšņa rota, viņi ir pastāvīgi fināla konkursu "Best in show" un "Best of Best" dalībnieki un uzvarētāji.

Liels skaits mūsu audzētavas kaķu aktīvi piedalās izstādēs. Ar viņu īpašniekiem mūs saista ne tikai kopīgas intereses – mīlestība pret skotu kaķiem, mūs vieno draudzība. Mēs esam liela, draudzīga ģimene.

Pirmo zilas krāsas skotu nokareno ausu šķirnes kaķenīti, Bernadeta XmasStar Nesy es iegādājos 2002. gada sākumā. Savā pirmajā starptautiskajā izstādē 2002.gada aprīlī viņa kļuva par izstādes labāko kaķēnu, bet 2003. gadā ieguva GRAND INTER CHAMPION titulu.

Mūsu audzētavā ir reģistrētas arī mūsu pirmās kaķenītes divas meitas. Viena no tām ir bruņurupuča krāsas skotu nokareno ausu kaķenīte Arleta of Marmorensy, kas, atkārtojot savas māmiņas panākumu, 2004. gada starptautiskajā izstādē ieguva BEST KITTEN titulu. Otra ir dūmakainas bruņurupuča krāsas skotu īsspalvainās (straight) šķirnes kaķenīte Arnella of Marmorensy. Viņa 2005.gadā noslēdza GRAND INTER CHAMPION titulu. Abas šīs kaķenītes ir iekļautas audzētavas briding programmā.

Arnella of Marmorensy, которая в 2005 г. закрыла титул GRAND INTER CHAMPION, они обе включены в бридинг - программу питомника.

2003. gadā audzētava iegādājās vēl vienu skotu nokareno ausu (amerikāņu līnijas) melni sudrabota marmora bruņurupuča krāsas kaķenīti Kora Betsy, audzētavu MARXALOT, DEEKAY, FURRSCAT, SCOTLIND, WITHO, DAISY līnijas. Kaķene ir vairākkārtēja pirmo vietu ieguvēja lielās starptautiskajās izstādēs, bet 2004. gadā kļuva par pirmo skotu nokareno ausu kaķenīti Baltijā, kas ieguvusi PASAULES ČEMPIONA titulu un kļuva par 2004. gada TOP CAT III .

Kā pāris Korai Betsy turpinātu strādāt ar sudraba krāsu un marmora zīmējumu, no Maskavas kaķu audzētavas SUNNY CITY tika importēts zilas sudrabotas marmora krāsas skotu straita runcis Mahaon from Sunny City. Kaķu audzētavu JOLLYCAT, DEEKAY, FURRSCAT, RUEDISUELI līnijas. Runcis noslēdza EIROPAS ČEMPIONA titulu un kļuva par GRAND EURO CHAMPION kandidātu.

Vēl viens skotu straits, kas tika iegādāts audzētavā KORA – Kora`s Ignatiy of Marmorensy (mājas iesauka Goša). Tas ir kameo krāsas ar baltu ( bikolors) runcis, amerikāņu līnijas. Viņa ciltsrakstos ir tādi plaši pazīstami kaķi kā: Marxalot`S Cherry Pie Alamode (Allams), Marxalot Muffin Man of Golden State (Mafiks), Furrscats Celtic Skye Of Deekay (Hops).

2005.gada oktobrī Vispasaules kaķu izstādē Essenā (Vācija) Goša kļuva par WORLD CHAMPION. Viņš ir lielisks vaislas runcis.

Gošas un Koras Betsy meita – Hinkiss of Marmorensy , ir lielisks panākums audzētas ciltsdarbā. Hinkisu neliekuļojot var nosaukt par labāko šķirnes pārstāvi. Viņa ir saņēmusi augstu ekspertu vērtējumu un izstādēs arvien iegūst godalgotas vietas. Ar viņas uzvarām un panākumiem var iepazīties sadaļā MŪSU SASNIEGUMI. IZSTĀDES.

2004. gadā amerikāņu līniju bikoloru nokrāsas nostiprināšanai igauņu audzētavā VIZANT tika iegādāts retas krāsas (melns ar baltu arlekīns) skotu nokareno ausu runcis Aris Vizant, Audzētavu LUANA, JOLLYCAT, PASSPORT SCOTCH, HOLYFOLD, TIRNALAINE, MARXALOT, FURRSCAT, FOLDILOCK, WIMPL līnijas.

Aris ir mūsu audzētavas lepnums. Viņš vairākkārt ir plūcis uzvaras laurus starptautiskajās izstādēs Tallinā, Rīgā, Polijā.

2005. gadā Vispasaules kaķu izstādē Essenā (Vācija) Ariss ieguva pirmo vietu WCF-RINGĀ, ieguva augstāko izstāžu titulu WORLD CHAMPION. Savas izstāžu karjeras noslēgumā piedalījās augstākminētās izstādes MASTER RINGĀ un ieguva 1. vietu «MASTER WCF I».

MASTER RINGS tiek organizēts tikai vienu reizi gadā Vispasaules kaķu izstādē. Tajā piedalās tikai tie kaķi, kas WCF izstādēs ir izcīnījuši Best of Best vai ieguvuši World Champion titulu. Tas ir visgodpilnākais tituls felinoloģijā. Izcīnot šo uzvaru, Arisa vārds ir kļuvis daudz garāks - MASTER WCF, WORLD CHAMPION ARIS VIZANT. Tituls „MASTER” tiek piešķirts uz mūžīgiem laikiem. top-2005.jpg Arisam pelnīti ir piešķirts TOP CAT I 2005 tituls.

Vēl viens mūsu audzētavas darba virziens ir Hailend Foldu audzēšana. Ar šādu mērķi 2006. gadā vienā no vadošajām Krievijas audzētavām JOLLYCAT tika iegādāta bruņurupuča krāsas (brown spotted torbie/white) Highland Straight kaķenīte Jollycat`s Kleopatra McBustear of Marmorensy (mājas iesauka Pati). Pati ir baltas krāsas un dažādas krāsas acu ( viena acs – zila, otra – oranža) nesēja. Pati tēvs WCH Holyfold Bustearbrown of Jollycat un vecmāmiņa Tirnalaine's White Lilly of Jollycat tika importēti no ASV.

2006. gada augustā notika vēl viens ievērojams notikums – Piedzima Pati un Arisa kaķēni. Un, lūk, mūsu audzētavā iedegās spoža zvaigznīte - ITO-HIME of Marmorensy (Princese Ito tulk. no japāņu val.).

[pic][l][dsc02794.jpg] Šī apburošā melnas bruņurupuča krāsas ar baltu (arlekīns) garspalvainā skotu nokareno ausu kaķenīte, patiešām, šķiet līdzīga japāņu porcelāna figūriņai Maneki – Neko, kas mājā ienes veiksmi un laimi.

Neskatoties uz to, ka ITO-HIME vēl ir pavisam jauna, viņa jau ir kļuvusi par vairāku starptautisko izstāžu uzvarētāju kaķēnu un junioru klasē Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, Polijā, Krievijā. Viņa ir izcīnījusi Best of Breed I, Best Kitten I, Best General I, Best Junior I, "Top Kitten 2006 - I place". Ito-Hime ir reģistrēta WCF un TICA, un ir ieguvusi titulu Champion TICA.

Ito-Hime 2006. gada 2.-3. decembrī sezonas lielākajā starptautiskajā izstādē Maskavā«Содружество» („Sadraudzība”) Grand Prix Royal Canin – 2006, kurā piedalījās vairāk kā 1500 dažādu šķirņu dzīvnieku, Ito startēja trīs sistēmās – MFA, WCF, CFF. Abas dienas WCF ringā Ito tika nominēta Best in Show, MFA ringā izcīnīja Best of Best III, CFF ringā - Best of Breed I, Best of Best I un... kļuva par Grand Prix Royal Canin – 2006 finālisti. ITO-HIME of MARMORENSY pēc šīs izstādes rezultātiem ir iekļuvusi labāko dzīvnieku reitinga desmitniekā. (Raiting Winner 2006 4-th place).

Par nopelniem Scottish Fold šķirnes attīstīšanā 2006. gadā audzētava „MARMORENSY” tika atzīta par labāko kaķu audzētavu Latvijā.

MŪSU MĒRĶI UN UZDEVUMI


«Katrs sevi cienošs audzētājs ir radoša personība – savā ziņā Van Gogs vai Bēthovens. Viņam, bieži vien gūstot baudu tikai no pilnības, ir jārada nevis vienkārša pelēcīga viduvējība, bet gan skaists mākslas darbs, kas veidots ar paša rokām un prātu.»


S. Krasnoseļska , starptautiskās kategorijas eksperts WCF


nr-2.jpg.jpg Mūsu audzētavas mērķis ir iegūt veselus pēcnācējus ar noturīgu tipu, kas pēc iespējas pilnīgāk atbilstu šķirnes standartam. Mēs tiecamies iegūt harmoniskus vidēja izmēra dzīvniekus ar apaļu galvu, lielām, plaši atvērtām acīm, mīlīgu sejas izteiksmi, bez uzbūves anomālijām.

Darbs ar tik sarežģītu kaķu šķirni kā Scottish Fold, prasa izveidot pārdomātu briding programmu. Mēs strādājam pēc amerikāņu briding programmas, t.i. tiek pāroti folds + straits un tiek pieļauts mērens inbridings.

Tieši skotu īsspalvainajiem kaķiem (straitiem) ir nokareno ausu gēni – modifikatori. Pārojot skotu nokareno ausu kaķus ar britu īsspalvainajiem kaķiem, šie gēni var tikt pazaudēti un mēs vairs neiegūsim tik augstu vērtētās mazās, cieši pieguļošās austiņas.

Strādājot ar šo šķirni jāatceras, ka visās felinoloģiskajās sistēmās eksistē vienots likums – PĀROT FOLDU + FOLDU ir aizliegts! Mēģinot nostiprināt nokareno ausu gēnu Fd un pārojot folds + folds, audzētājiem ir nācies saskarties ar negatīvām mutācijas izpausmēm. Šādas pārošanas rezultātā iegūtajiem pēcnācējiem tika konstatēti kustību sistēmas traucējumi, locītavu sabiezinājumi, saīsināti kauli, saauguši skriemeļi.PAR KRĀSĀM.

Mūsu audzētavā ir darba pieredze gan ar vienkrāsainajām (zila, lillā, šokolādes, krēma, sarkana), gan ar ekskluzīvajām sudrabotajām, marmora un krāsām ar baltu. Vēl pavisam nesen krāsu gammas ar baltu – bikolorus, arlekīnus, vanus – mēs varējām redzēt tikai amerikāņu audzētavu mājas lapās. Nevienam nav noslēpums, ka vieni no izcilākajiem Scottish Fold šķirnes pārstāviem ir dzīvnieki, kas nāk no Amerikas.

Lai uzlabotu audzētavas darbu, ciltsdarbam mēs iegādājāmies amerikāņu līniju dzīvniekus, bet viņi, galvenokārt, pārstāv visdažādāko krāsu gammu ar baltu. Tie ir Это Kora`s Ignatiy of Marmorensy (cameo & white) un Aris Vizant (black & white harlequin) . Tieši šie kaķi ir bikoloru krāsas kaķu izplatīšanās aizsācēji Latvijā. Kaķenīte Jollycat`s Kleopatra McBustear of Marmorensy savukārt ir bikoloras nokrāsas hailendu izplatīšanās aizsācēja.

Katrā kaķu šķirnē var izcelt kādu nokrāsu, kurā šķirne tiek parādīta īpaši efektīgi, skotiem tādas ir krāsu varietātes ar balto.

Up

 
 


Top.LV